Objevte krásy Jižních Čech!

Zámek Jindřichův Hradec


Hrad a zámek v Jindřichově Hradci patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. Na třetím nádvoří vás přivítají vznosné arkády a za nimi malý park, v němž stojí Rondel, jedna z nejpůvabnějších renesančních staveb v Česku. Každý okruh nabízí interiéry, které jsou k vidění jen zde.

Více informací

Aqua park Jindřichův Hradec


Navštivte plavecký bazén v Jindřichově Hradce. Plavecký bazén představuje komplexní moderní zařízení pro sport i rekreaci. Budova plaveckého bazénu zahrnuje vlastní plavecký bazén o šesti plaveckých drahách v délce 25 m a hloubkou až 155 cm, dva dětské bazény. Součástí bazénu jsou chrliče, divoká řeka, protiproud, relaxační vzduchová lavice, dvě vířivky, 45metrový tobogán a parní kabina na odpočinkové terase.

Více informací

Jindřichohradecká úzkokolejka


Jeli jste někdy parním vlakem? Pokud ne, můžete se svézt některým z jindřichohradeckých pravidelných parních vlaků, které se vypravují na cestu během letní sezóny. Projeďte se po poslední úzkorozchodné železnici v Čechách.

Více informací

Aqua show sv. Florián


Unikátní aqua show, v níž se prolínají světelné efekty, videoprojekce a obrazce tvořené kapkami padající vody s tóny působivé hudby. Aqua show, to je jedinečný emotivní zážitek, který si určitě nenechte ujít!

Více informací

Zoo Na Hrádečku


Soukromá zoologická zahrada s rozlohou 10 ha, nacházející se mezi obcemi Dolní a Horní Pěna u Jindřichova Hradce. V zoo naleznete 8 druhů drápkatých opic, lemury, hyeny, lvy, pumy, kolekci 11 druhů "šípových žab", kotuly, velbloudy, lamy, klokany, osly, 3 druhy pštrosů, nosály, mývaly, dikobrazy, varany, krokodýly a další. Momentálně v zoo chovají přes 100 druhů zvířat.

Více informací

Obludiště Dolní Pěna


V Dolní Pěně u Jindřichova Hradce najdete největší keřový labyrint ve střední Evropě, který nabízí tři kilometry spletitých uliček mezi větvemi habru obecného. Obludiště se rozkládá na ploše šest tisíc metrů čtverečních, na níž roste 12 tisíc keřů.

Více informací

Rozhledna Rýdův kopec


Rýdův kopec se nachází za obcí Děbolín, asi 6 km od Jindřichova Hradce. Rozhledna o celkové výšce 33 m stojí v nadmořské výšce 551,5 m n. m. a představuje dominantu širokého okolí. Na vyhlídkovou plošinu, ze které je nádherný kruhový rozhled, vedou dvě schodiště.

Více informací

Muzeum fotografie a médií


Muzeum fotografie a moderních obrazových médií soustředí svůj zájem především na médium fotografie, ale i na ostatní obrazová média. Návštěvníkům nabízí rozmanitý výstavní program, ve kterém jsou ke zhlédnutí díla českých i zahraničních fotografů, práce osobností dějin zejména české fotografie i významných současných fotografů. Zároveň v muzeu vznikají sbírky historické a současné fotografie a fotografické techniky.

Více informací

Wakeboarding Jindřichův Hradec


Na Rybníce Vajgar máte možnost vyzkoušet si vodní lyžování, wakeboarding, wakeski nebo wakeskate. Najdete je téměř v centru Jindřichova Hradce v areálu takzvané "staré" městské plovárny. Výuku wakeboardingu a vodního lyžování zde vedou certifikovaní trenéři a rozhodčí tohoto sportu nebo závodníci, kteří zde trénují. Na naší dráze používají parkové wakeboardy O'Brien modely SOB, Baker a Freemont, které si zde můžete v klidu otestovat.

Více informací

Cyklotrasy kolem Jindřichova Hradce


Jižní Čechy jsou pro svůj převážně rovinatý charakter ideálním místem pro cykloturisty a jsou protknuty pěti páteřními cyklostezkami. Můžete také využít dopravních služeb pro cykloturisty i pěší Cyklotrans. Doprava je zajištěna formou cyklobusů, které jsou vybaveny speciálními vleky pro přepravu kol. Naplánujte si výlet na zámek Jemčina nebo do České Kanady.

Více informací